OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU

 27 listopada 2022 r.

 1. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Roraty – każdego dnia (oprócz niedziel) o godz. 645. Hasło tegorocznych Rorat „Z narodzeniem Jezusa było tak…”. Podczas Rorat postaramy się wytłumaczyć, dlaczego narodziny Chrystusa to wyjątkowe wydarzenie i dlaczego Pan Bóg postanowił zesłać na świat swojego Syna, który stał się człowiekiem. Dzieci otrzymają planszę, na którą, każdego dnia, będą przyklejać obrazki przedstawiające osoby, które w historii zbawienia czekały na Mesjasza. Na Roraty prosimy o przychodzenie z lampionami. Codziennie po Roratach dzieci zapraszamy do sali św. Ojca Pio na słodką bułkę i ciepły napój. Mamy prosimy przed zakończeniem Mszy św. roratniej o pomoc w przygotowaniu poczęstunku.
 2. W Adwencie, w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 800. Jeśli ktoś nie może być na Roratach rano, zapraszamy na Mszę św. adwentową o godz. 1500 lub godz. 1800.
 3. Dzisiaj rano zostały poświęcone opłatki, świece Caritas na stół wigilijny oraz sianko. Ofiary za opłatki przeznaczone są na utrzymanie parafii. Ofiary ze świec są wsparciem dla Caritas, a ofiary za sianko zasilą budżet ministrantów. Po każdej Mszy św. w niedziele i dni powszednie można nabywać poświęcone opłatki, świece i sianko.
 4. W środę Święto św. Andrzeja Apostoła;
 5. W czwartek o godz. 1500 Msza św. i indywidualne błogosławieństwo Najśw. Sakramentem.
 6. W I piątek miesiąca Msza św. o godz. 645, 1500, 1630 i 1800. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. przez cały tydzień . Na Mszę św. odprawianą o godz. 1630 zapraszamy dzieci, szczególnie z kl. IV wraz z rodzicami. Wieczorem, jak każdego drugiego dnia miesiąca zapraszamy: o godz. 2015 różaniec papieski, o godz. 2100 Apel Jasnogórski, a o godz. 2137 Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 7. W sobotę o godz. 645 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. Do południa odwiedzimy chorych. Można zgłaszać adresy.
 8. Po przerwie spowodowanej pandemią rozpoczynamy w okresie Adwentu – czasie radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie, odwiedziny duszpasterskie. W ciągu kolejnych tygodni pragniemy zanieść wszystkim naszym Parafianom modlitwę, błogosławieństwo Boże i chwilę rozmowy.

W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców ulicy:

w poniedziałek  28 XI ul. Wojciechowskiego 40
we wtorek  29 XI ul. Wojciechowskiego 42, klatki: I-VII
w środę   30 XI ul. Wojciechowskiego 42, klatka VIII
ul. Wojciechowskiego 54, klatki: I-V
w czwartek    1 XII ul. Wojciechowskiego 54, klatki: VI-VIII
ul. Wojciechowskiego 56, klatki: I-IV
w piątek    2 XII ul. Wojciechowskiego 56, klatki: V-VIII
w sobotę    3 XII ul. Wojciechowskiego 39, klatki: I-VI

Odwiedziny rozpoczynamy o godz. 1600, a w sobotę o godz. 1400. Informacje o odwiedzinach duszpasterskich będą w ogłoszeniach
w kościele, na stronie parafii oraz  dzięki uprzejmości Spółdzielni będą wywieszane na tablicy ogłoszeń w każdym bloku.

 1. Proboszcz zaprasza osoby samotne na Wieczerzę Wigilijną dn. 24 grudnia w godzinach wieczornych na plebanię. Prosimy o zgłaszanie swego udziału.
 2. Caritas parafialna przygotowuje paczki dla osób, którym należy udzielić pomocy świątecznej. Prosimy o zgłaszanie w kancelarii adresów. Ofiary zbierane do puszek w adwencie przeznaczone będą na zakup produktów na paczki świąteczne. Można również przynosić produkty do paczek. Bóg zapłać za okazaną pomoc.
 3. Ofiary zebrane dziś na tacę przeznaczone są na utrzymanie naszego Seminarium Duchowego. Dziękujemy za pomoc finansową w kształceniu przyszłych kapłanów.
 4. Niech udział we Mszy św. w czasie Adwentu i Boże błogosławieństwo umacnia każdego z nas na ten czas adwentowego oczekiwania, na Boże Narodzenie.