OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

  UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

26 listopada 2023r.

 1. Dziś, Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, kończymy rok liturgiczny.
 2. W czwartek Święto św. Andrzeja Apostoła;
 3. W I piątek miesiąca Msza św. o godz. 800, 1500, 1630 i 1800. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą św. przez cały tydzień . Na Mszę św. odprawianą o godz. 1630 zapraszamy dzieci, szczególnie z kl. IV wraz z rodzicami.
 4. W sobotę o godz. 800 Msza św. w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. Do południa odwiedzimy chorych. Można zgłaszać adresy. Wieczorem, jak każdego drugiego dnia miesiąca zapraszamy: o godz. 2015 różaniec papieski, o godz. 2100 Apel Jasnogórski, a o godz. 2137 Msza św. za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.
 5. Za tydzień I niedziela Adwentu. Każdego roku w Adwencie, w czasie radosnego oczekiwania na Narodzenie Chrystusa, rozpoczynamy w naszej parafii wizytę duszpasterską. W tym roku w Adwencie od 4 XII do 13 XII odwiedzimy mieszkańców ul. Orląt Lwowskich i Keniga.
 6. W dni powszednie Adwentu, tj. od poniedziałku do soboty, zapraszamy na roraty o godz. 645. Codziennie po roratach dzieci zapraszamy na słodką bułkę i ciepły napój.
 7. W przyszłą niedzielę zapraszamy na:
 • Mszę św. i spotkanie dla dzieci z klas III o godz. 1200,
 • spotkanie Kółek Żywego Różańca o godz. 1630, serdecznie zapraszamy nowych członków,
 • miesięczną adorację Najśw. Sakramentu o godz. 1700.
 1. Caritas Archidiecezji Warszawskiej przekazała naszej parafii 50 toreb charytatywnych. Akcja „Torba charytatywna” jest odpowiedzią na słowa Papieża Franciszka, który ustanowił Światowy Dzień Ubogich. Ojciec Święty apeluje do wszystkich ludzi dobrej woli o pomoc dla ubogich, jako znak braterstwa. Aby włączyć się w akcję, można dziś przy wyjściu z kościoła otrzymać specjalnie przygotowaną papierową torbę i zabrać do domu. Torbę można uzupełnić artykułami spożywczymi i chemicznymi (zapakowane oddzielnie), a następnie z powrotem przynieść do kościoła i włożyć do przygotowanego kosza umieszczonego przy chrzcielnicy. Torby będą przekazywane parafianom, którzy są w trudnej sytuacji materialnej. Do torby można włożyć żywność z długim terminem ważności(mąkę, cukier, płatki kukurydziane, kawę, herbatę, ryż, kaszę, makaron, margarynę, olej, słodycze, bakalie, konserwy) oraz środki czystości i środki piorące (mydło, proszek do prania, preparaty do czyszczenia). Zachęcamy, aby „Torba charytatywna” stała się inspiracją do troski o ubogich. Jeśli ktoś nie może wziąć torby charytatywnej to dziś można złożyć ofiarę do puszki przy wyjściu z kościoła. Z tych ofiar Caritas Parafialna zakupi środki spożywcze i chemiczne. Prosimy o zgłaszanie do kancelarii imion i nazwisk osób i rodzin, którym należy pomóc. Serdecznie dziękujemy parafianom i gościom za realizację hasła Światowego Dnia Ubogich „Nie odwracaj twarzy od żadnego biedaka”.
 2. Po każdej Mszy św. w niedziele i dni powszednie można nabywać poświęcone opłatki, świece i sianko.
 3. Dziękujemy za ofiary składane na wymianę oświetlenia w prezbiterium.
 4. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na utrzymanie Warszawskiego Seminarium Duchownego.
 5. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim parafianom i gościom niech Bóg udzieli swojego błogosławieństwa.