OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II NIEDZIELA ADWENTU  – 5 grudnia 2021r.

 1. Dziś o godz. 1630 spotkanie modlitewne Kółek Żywego Różańca, a o godz. 1700 miesięczna Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W środę dn. 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu w „Godzinę łaski” o 1200 zostanie odprawiona dodatkowa Msza św., po której odmówimy Różaniec. Na Mszy św. odprawianej o godz. 1200 i 1500 odbędzie się złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Natomiast na Mszy św. odprawianej o godz. 1800 zostaną poświęcone medaliki dzieciom z klas III, które przygotowują się do I Komunii Św.
 3. Zapraszamy na Mszę św. w intencji rodzin, w czwartek o godz. 1500.
 4. Dziękujemy za udział w Roratach. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Roraty każdego dnia oprócz niedziel o godz. 645. Jeśli nawet ktoś nie może przyjść każdego dnia, to zapraszamy w te dni które może przyjść. Udział w Roratach jest znakiem naszego czuwania i pragnienia dobrego duchowego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku na Roratach poznajemy bardzo ważne miejsca w Ziemi Świętej, gdzie narodził się, nauczał i czynił cuda Jezus Chrystus. Idziemy drogą z Nazaretu do Betlejem. Jeśli ktoś był w Ziemi Świętej to przypomni sobie pobyt w tych świętych miejscach. A jeśli ktoś nie był, to może na Roratach poznać ważne miejsca w Ziemi Świętej i kiedyś je odwiedzić. Zapraszamy wszystkich na Roraty.
 5. Osoby, które nie mogą być na Roratach zapraszamy na Mszę św. adwentową każdego dnia oprócz niedziel o godz. 1500 lub 1800.
 6. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii będą dnia 16, 17 i 18 grudnia. Temat rozważań rekolekcyjnych: „A nadzieja znów wstąpi w nas”. W tym trudnym czasie, który obecnie przeżywamy, rekolekcje o nadziei będą duchowym umocnieniem każdego z nas. Zapraszamy do udziału.
 7. Caritas parafialna w dalszym ciągu przyjmuje zapisy na paczki świąteczne dla osób samotnych i rodzin, którym trzeba pomóc. Można również przynosić do kościoła produkty na paczki. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za możliwość przygotowania paczek.
 8. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć w naszej parafii kleryków z Madagaskaru z przełożonym Ojcem Zbigniewem.
 9. Msza św. w intencji parafian mieszkających przy ul. Warszawskiej 27, 29, 31 i 33 oraz Orląt Lwowskich 22, 24, 26 i 28 zostanie odprawiona we wtorek (7 grudnia) i w czwartek (9 grudnia) o godz. 1000 i 1900. Zapraszamy do udziału we Mszy św. rodziny, osoby samotne, które nas zaprosiły z wizytą oraz tych parafian, którzy nie mogli nas przyjąć u siebie w mieszkaniu z powodu pandemii lub innych okoliczności. Dziękujemy za złożone ofiary kolędowe na kościół.

W tym tygodniu odwiedzimy rodziny i osoby samotne, które nas zaproszą:

w poniedziałek   6 XII ul. Orląt Lwowskich 30, 31, 32, 34, 36
we wtorek           7 XII ul. Zagłoby 5
w środę                8 XII ul. Zagłoby 1 i 3
w czwartek          9 XII ul. Zagłoby 7
w piątek             10 XII ul. Zagłoby 9
w sobotę             11 XII ul. Zagłoby 13 i 15

 

Na odwiedziny w podanym wyżej terminie można zapisać się wcześniej w kancelarii, za pomocą e-mail(bozecialo.waw@interia.pl), telefonicznie albo wysłać SMS pod numer 501088213.

Msza św. w intencji parafian mieszkających przy ul. Orląt Lwowskich 30, 31, 32, 34 i 36 oraz Zagłoby 1,3,5,7,9,13 i 15 zostanie odprawiona we wtorek (14 grudnia) i w środę (15 grudnia) o godz. 1000 i 1900. Zapraszamy do udziału we Mszy św. rodziny, osoby samotne, które nas zaproszą z wizytą oraz tych parafian, którzy nie będą mogli nas przyjąć u siebie w mieszkaniu z powodu pandemii lub innych okoliczności.

 1. Zapraszamy Zespół Synodalny na spotkanie w środę (8.12) o godz. 1900.
 2. Przy wyjściu z kościoła po Mszy św. można nabyć poświęcone opłatki, świece caritas i sianko.
 3. Dziś w II niedzielę Adwentu z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski jest obchodzony XXII Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Ofiary zebrane do puszek po Mszy św. będą przeznaczone na wsparcie Kościoła katolickiego w krajach Europy Wschodniej. W imieniu obdarowanych dziękujemy za okazaną pomoc.
 4. Dziękujemy za ofiary złożone dziś na tacę, w I niedzielę miesiąca, które będą przeznaczone na pomoc w zapłaceniu pensji pracownikom parafialnym. Bóg zapłać.
 5. Niech Maryja Niepokalanie Poczęta, która przyszła na świat jako „łaski pełna”, prowadzi nas stale do Chrystusa. Niech będzie światłem naszego Adwentu.