OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 stycznia 2021r.

 1. Po raz drugi w historii obchodzimy dzisiaj Niedzielę Słowa Bożego. Papież Franciszek pragnie, abyśmy pokochali słowo Boże, które zostało zapisane w Piśmie św. i abyśmy nauczyli się je czytać, rozważać i żyć Nim na co dzień. Zachęcamy do znalezienia czasu dzisiaj i w całym tygodniu na pochylenie się nad Pismem św., czy to samemu, czy cała rodziną.
 2. Zapraszamy na Mszę św. kolędową do naszej świątyni, w najbliższy poniedziałek i wtorek o godz. 1900. W czasie tych Mszy św. będziemy modlić się w intencji  zaproszonych
w poniedziałek  25 I Ul. Quo Vadis
we wtorek          26 I Ul. Edwarda Habicha, Posag 7 Panien,
Kampanii AK, Ogniowa i Dyrekcyjna
 1. Dziękujemy za ofiary składane do puszki kolędowej na potrzeby kościoła.
 2. Ks. Paweł w dalszym ciągu odwiedza osoby samotne i rodziny. Jeśli ktoś chciałby zaprosić do swojego mieszkania księdza z wizytą duszpasterską lub w celu poświęcenia nowego mieszkania to prosimy o ustalenie terminu z księdzem Pawłem. Telefon kontaktowy 664679373 i adres email x.pawel@icloud.com znajduje się na tablicy ogłoszeń i na stronie parafii.
 3. We wtorek, 26 stycznia br. przypada XXI Dzień Islamu w Kościele katolickim w Polsce.
 4. W miesiącu lutym będą w każdą niedzielę odprawiane Msze św. dodatkowe o godz. 1300, 1500 i 1800.
 5. Zachęcamy wiernych do uczestnictwa we Mszy św. w tygodniu, kiedy do kościoła przychodzi mniej osób.
 6. Zbliża się czas I Komunii św. Dodatkowa Msza sw. i spotkanie dla dzieci z klas III w małych grupach z zachowaniem przepisów sanitarnych będzie w II, III i IV niedzielę miesiąca lutego, marca i kwietnia o godz. 1630. Terminy spotkań dla poszczególnych klas podamy w I niedzielę miesiąca lutego. Decyzję udziału dzieci we Mszy św. i spotkaniu podejmują rodzice. Dzieciom, które nie będą brać udziału we Mszy św. i spotkaniu w wyznaczonych terminach zaproponujemy inny czas przygotowania.
 7. Dziękujemy za ofiary składane na tace, do puszek oraz wpłacane na konto parafii i w kancelarii.
 8. Po tragedii trzęsienia ziemi w Chorwacji Caritas Polska udziela pomocy poszkodowanym. Caritas naszej parafii włączyła się bezpośrednio po trzęsieniu ziemi w pomoc, przekazując ofiary na ten cel. W ostatnim tygodniu przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Arcybiskup Stanisław Gądecki, ogłosił niedzielę 24 styczniaDniem solidarności z Chorwacją”. Dziś modlimy się w intencji poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Chorwacji i ofiarami zebranymi do puszek chcemy jeszcze dodatkowo wesprzeć dotkniętych tragedią. O taką pomoc prosi również Kardynał Kazimierz Nycz. Bóg zapłać za przekazane ofiary.
 9. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławieństwa Bożego.