OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkanocy –  Miłosierdzia Bożego

7 kwietnia 2024r.

 1. W święto Miłosierdzia Bożego obchodzimy Międzynarodowe Święto Caritas  i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, którzy wspomagają chorych i potrzebujących. Dziękujemy młodzieży z Koła Wolontariackiego i pracownikom naszej parafialnej Caritas.
 2. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzona jest każdego roku
  25 marca. W tym roku ze względu na Wielki Tydzień i Oktawę Wielkanocy uroczystość została przeniesiona na poniedziałek 8 kwietnia. Z ustanowienia Konferencji Episkopatu Polski Uroczystość Zwiastowania Pańskiego obchodzona jest, jako Dzień Świętości Życia. Podczas Mszy św. odprawianej o godz. 1500 będzie złożenie przyrzeczeń Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego przez osoby chętne. Zapraszamy.
 3. W przyszłą niedzielę zapraszamy na :
 • Mszę św. i spotkanie dla rodziców i dzieci z klas IV o godz. 1200,
 • Mszę św. i spotkanie dla kandydatów do bierzmowania oraz ich rodziców o godz. 1800,
 1. W święto Chrztu Polski, 14 kwietnia br. o godz. 1230 z Placu Zamkowego wyruszy pod hasłem „ Niech żyje Polska”, Narodowy Marsz Życia. Marsz jest inicjatywą dla wszystkich, którzy chcą stanąć po stronie chrześcijańskich wartości, jak i reakcją na ich zagrożenie. Zapraszamy do udziału.
 2. Dziś w całej Polsce zbierane są ofiary do puszek dla podopiecznych Caritas. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za dar serca.
 3. Przed świętami zakończyliśmy odwiedziny duszpasterskie. Na prośbę parafian odwiedzimy jeszcze tych mieszkańców naszej parafii, którzy chcą nas zaprosić do swoich domów na wspólną modlitwę, poświęcenie mieszkania, wzajemne poznanie się. Po Mszy św. można w zakrystii podać adres zamieszkania i ustalić datę odwiedzin. Zapraszamy.
 4. (OGŁOSZENIE PRZED TACĄ) Dziękujemy za ofiary składane na tace, wpłacane na konto parafii oraz składane w kancelarii. Ofiary złożone dziś na tacę, w I niedzielę miesiąca, przeznaczone będą na pomoc w zapłaceniu pensji pracownikom parafialnym. Bóg zapłać za składane ofiary.
 5. W ostatnim tygodniu pożegnaliśmy:

Ś+P Kazimierę Kołaczek; Ś+P Leszka Mnicha,

      Wieczny odpoczynek…

 1. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim parafianom i gościom niech Bóg udzieli swojego błogosławieństwa.