OGŁOSZENIA

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

na XVII Niedzielę Zwykłą (25 lipca 2021 r.)

 

 

  1. Kalendarz liturgiczny: w poniedziałek św. Joachima i Anny, rodziców NMP; w czwartek wspomnienie św. Marty; w sobotę św. Ignacego Loyoli.
  2. Z inicjatywy polskich biskupów obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Europie. Wiele osób, zwłaszcza w Niemczech, Holandii, Belgii i w Polsce straciło dobytek całego życia, wiele osób zginęło i jest zaginionych. Caritas Polska organizuje zbiórkę na fundusz pomocy poszkodowanym – można złożyć na ten cel ofiarę do puszki.
  3. Za tydzień spotkanie kółek Żywego Różańca o 1630 i adoracja Najświętszego Sakramentu o 1700.
  4. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce na Jasną Górę. Informacja na ten temat na plakacie w kruchcie kościoła.
  5. Dziękujemy za ofiary wpłacane na konto parafii, składane w kancelarii oraz na tacę.
  6. Dzisiaj żegnamy ks. Pawła Wojciechowskiego: dziękujemy za Jego posługę w naszej parafii, za towarzyszenie nam w drodze do Boga, za jego świadectwo wiary, za każde budujące słowo. Życzymy Mu, by w nowej parafii mógł wzrastać w świętości i rozwijać swoje umiejętności. Nowy wikariusz, ks. Sylwester Lament, rozpocznie pracę w naszej parafii pod koniec sierpnia.
  7. Wszystkim obchodzącym swoje święto w nadchodzącym tygodniu życzymy wielu łask Bożych, a wyjeżdżającym na urlop udanego pobytu i szczęśliwego powrotu do domu.