KOMUNIKAT DO WIERNYCH

W związku z epidemią koronawirusa Organy Państwowe zdecydowały, że od środy 25 marca 2020 roku, we Mszy Świętej lub innym obrzędzie religijnym nie będzie mogło uczestniczyć jednocześnie więcej niż 5 osób (pierwszeństwo udziału mają osoby, które zamówiły intencję Mszy św), nie licząc osób sprawujących posługę (zob. www.gov.pl). Mając na uwadze zdrowie i życie wszystkich, prosimy wszystkich Parafian i Gości o uwzględnienie tego faktu w kontekście nadchodzących celebracji, w tym liturgii Wielkiego Tygodnia.

Uprzejmie prosimy o wyrozumiałość i bezwzględne dostosowywanie się do obowiązujących zarządzeń Administracji Państwowej i Władz Kościelnych.

Na bieżąco będziemy informować o możliwości duchowego łączenia się we Mszy św. i Liturgii Wielkiego Tygodnia online przez parafialne media.

Jednocześnie prosimy o gorliwą modlitwę w domach w intencji ustania epidemii, za chorych, przebywających w kwarantannie, za pracowników Służby Zdrowia i innych Służb Państwowych oraz tych którzy na skutek zakażeń zmarli.

Szczególnie polecamy włączanie się w modlitwę różańcową odmawianą codziennie w całej Ojczyźnie o 20.30 w tej intencji.

Zawierzając wszystkich nas Opatrzności Bożej

Wasi Duszpasterze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *